Ankara Kombi Bakım ve Onarım Merkezi
info@erbozteknik.com

Kombi Neden Sıcak Su Vermez

Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombilerde en sık karşılaşılan arızalardan biri de sıcak su gelmemesidir.Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlar. Eğer kombiniz çalışıyor ve suyu ısıtmıyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

Kombi Neden Sıcak Su Vermez!

  • Diyafram sistemli kombilerde su akış şalterli bir kombinin sıcak su problemi diyafram contasından ileri geliyor olabilir. Çoğunlukla sıkıntı buradan kaynaklanır.
  • Kombi diyafram sistemli değilse, su akış şalterinde veya tribününde bir sorun yaşanıyor olabilir.
  • Sorun yukarıdakilerden hiçbiri değilse, sıcak su ile ilgili diğer devre elemanlarına bakılır. Örneğin sorun mikro switch, kumanda kolu ya da ntc sensöründe olabilir. Bu tip sorunlar kullanıcının kendi başına çözebileceği sorunlar değildir. Gerektiği takdirde parça değişimi yapılması gerekir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?

  • Kombi Sıcak su sorunu yaşadığınızda cihaz hangi konumda olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir. Kaloriferleriniz de ısınmıyor ise bu sıcak su ve kaloriferin ortak çalıştığı büyük parçalarda sorun olabileceği anlamına gelir. Her koşulda Erboz Teknik servisinden yardımı almalısınız.

Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu?

  • Kombiye gaz geldiğinden ve elektrik geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye elektrik gelmiyor ise ekranda hiçbir şey belirmez. Cihaz ledli ise hiçbir led yanmaz. Bu durumda önce dairenizde elektrik olduğundan emin olun. Elektrik yoksa eğer gelene kadar bekleyin. Elektrik var ve buna rağmen ekrana elektrik gelmiyor ise muhtemelen anakartta sorun olabilir. Erboz Teknik Kombi Servis yardımı almalısınız. Kombiye gaz geldiğinden emin olmak adına da dairenizde doğalgazlı cihaz var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışır durumda ise kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Vana açık ise kombiye gaz geliyordur. Doğalgazlı diğer cihazınız (ocak gibi) çalışmıyor durumda ise kapı dışındaki gaz vanasına bakın kapalı ise açın. Açık olmasına karşın ocağın çalışmaması, sıcak suyun alınamaması gibi durumlarda bölgede gaz kesintisi olabileceğinden bilgileri bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak alabilirsiniz.

Kombi sıcak su vermiyorsa kombi de bazı test ve ölçümlerin Erboz Teknik servisi tarafından yapılması gerekmektedir. Erboz Teknik Servis teknikerleri kombinin kalorifer modunun çalışıp çalışmadığını kontrol eder.Kombinin suyu ısıtmayı sağlayacak olan parçalarının kontrolü sağlanır bu parçalarda arıza aşınma gibi sorunlar olup olmadığına bakılır. Kombinin suyu ısıtamamasının  kaynağı diyafram contası,tribünü,mikro switch ve ntc gibi birçok parça kaynaklı olabilir. Eca kombiniz suyu ısıtamıyorsa müdahale edebileceğiniz bir durum değildir Erboz Teknik  servisi 0312) 245 45 12 arayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

Kombinin çalışmaması veya kombinin ısıtmaması genellikle kombi ve peteklerin bakımının aksatılmasından da kaynaklanabilir.

Bizi Arayın
WhatsApp chat